fbpx
+48518146156
biuro@roletypolskie.eu
Śledź nas na
Rolety Plisowane

Rolety Plisowane

Plisy okienne są często nazywane roletami plisowanymi lub żaluzjami plisowanymi. Każda z nazw odpowiada za ten sam produkt, czyli elegancką harmonijkową plisę okienna. Cechą charakterystyczną plisy jest możliwość zasłonięcia dowolnego fragmentu okna. Góra, dół, środek, oraz oczywiście całe okno przy zachowaniu harmonijkowej struktury. Każde ustawienie jest możliwe dzięki zastosowaniu systemu niezależnego od siebie sterowania góra/dół. Plisy okienne zalecane są do okien niestandardowych, przesuwnych lub mieszkań na parterze, w których istotne jest odcięcie się od gapiów zachowując optymalną ilość promieni słonecznych. Bez względu na pomieszczenie, plisy okienne zawsze będą bardzo funkcjonalnym i eleganckim systemem osłon okiennych.

Plisy okienne plaster miodu są najbardziej eleganckim rozwiązaniem stosowanym w plisach. Takich znajdziecie u nas najwięcej. Roleta plisowana plaster miodu, to podwójna tkanina, na którą jak się spojrzy od boku przypomina plaster miodu.

Harmonijka jest od strony zewnętrznej, oraz wewnętrznej tworząc pomiędzy nimi szczelinę. Szczelina ta, nawet bez folii termoizolacyjnej (która występuje w wielu dostępnych tkaninach) pełni rolę świetnego izolatora. Takie rozwiązanie pozwala latem cieszyć się przyjemnym chłodem, a zimą zatrzymywać ciepło w pomieszczeniu.

Ponad to, zastosowanie podwójnej tkaniny pozwala ukryć sznurki idące wewnątrz mechanizmu, które przy zwykłej plisie są widoczne na zewnątrz. Plisa okienna plaster miodu, jest praktyczna, świetnie wyglądająca oraz elegancka. Czego chcieć więcej?

Plisy okienne montowane są na kilka sposobów. Można montować je bezinwazyjnie, inwazyjnie na ramę okienną, lub w sposób najbardziej praktyczny i najczęściej wybierany – w listwy przyszybowe w świetle szyby.

Plisa idealnie sprawdzi się na oknach, gdzie jest za mało miejsca na kasetę lub inne rozwiązanie, gdyż jedyne co potrzebuje to nie duży kawałek górnej oraz dolnej części listwy przyszybowej.

Plisę w zależności od modelu można wykonać na szerokość 120cm, 150cm a nawet w niektórych modelach do 200cm. Przy modelach o szerokości powyżej 150cm nie ma możliwości sterowania innego niż sznurkowe. Plisę można wykonać nawet na 300cm wysokości.

W przypadku montażu w świetle szyby, niezbędne jest aby listwa przyszybowa miała minimum 1cm głębokości do poprawnego funkcjonowania rolety harmonijkowej.

Plisy nie mają praktycznie żadnych ograniczeń w kolorystyce, pewnym jest, że zawsze uda się dopasować pod kolor wnętrza. Plisy są wykonane z tkanin całkowicie transparentnych, standardowych jak i całkowicie zaciemniających.

Istotnym elementem każdej plisy, jest jej profil, na którym znajduje się tkanina i uchwyt sterowania. Profil ten może zostać wykonany w kolorach : biały, anoda srebrny, brązowy, beżowy, złoty dąb, orzech, champagne, cognac, antracyt, oraz na dowolny kolor z palety kolorów RAL.

Czyszczenie plisy nie jest skomplikowane. W zależności od wybranej tkaniny, plisę po prostym demontażu, można poddać 15minutowej kąpieli w wodzie nie przekraczającej temperatury 30 stopni Celsjusza. Po takiej kąpieli plisa powinna pozostać złożona przez co najmniej 12godzin.

W innych tkaninach możliwe jest jedynie przetarcie wilgotną ściereczką. Szczegółowe informacje oraz instrukcję czyszczenia plis można uzyskać od naszego specjalisty.  

Żaluzja plisowana ze względu na wysokiej jakości materiał, sprawdzi się nawet w tak wymagających pomieszczeniach jak kuchnia i łazienka. Dowolna regulacja umożliwia całkowite podniesienie plisy zapobiegając zabrudzeniom. Najbardziej istotny będzie tutaj inny fakt. Podczas gotowania, lub podczas wizyty w łazience chcemy aby wpadało naturalne światło. Najczęściej wystarczy delikatny prześwit, aby nie było potrzeby włączenia sztucznego źródła światła. I tutaj pomoże regulacja rolety góra dół. Wystarczy zasłonić okno od dołu do połowy. W ten sposób zostanie zachowana intymność, przy jednoczesnym dostępie do światła słonecznego.