fbpx
+48518146156
biuro@roletypolskie.eu
Śledź nas na
Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane są eleganckim rozwiązaniem wprawiającym w zachwyt nawet najbardziej wymagających klientów. Wprowadzają do pomieszczenia niezwykle nastrojowy klimat.  Swoją wyjątkowość zawdzięczają temu co jest nam wszystkim najbliższe, naturze. Nasze żaluzje drewniane wykonane są ze specjalnego gatunku drewna jakim jest basswood, czyli drewna lipowego występującego na terenach Ameryki Północnej. Charakteryzuje się ono wysoką odpornością na wilgoć oraz zmiany temperatury. Naturalne słoje oraz odkształcenia nie są wadami! Dowodzą one tego, że mamy do czynienia z najwyższej jakości produktem naturalnego pochodzenia.

Żaluzje drewniane dostępne są w lamelach (poziome listwy żaluzji) o szerokości 25mm, 50mm oraz 65mm. Im szersza jest lamela, tym więcej światła dotrze do pomieszczenia.

Żaluzje drewniane to produkt ponadczasowy, który sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu. Wyjątkowość żaluzji drewnianych to nie tylko ich zachwycający efekt wizualny.

Dzięki zastosowanym lamelom to my decydujemy ile światła ma być w domu. Zamykając całkowicie lamele, nie dość, że uzyskamy pełne zaciemnienie pomieszczenia, to także będzie się mniej nagrzewać! Świetne rozwiązanie na upalne dni. 

Całkowite zaciemnienie pomieszczenia docenią wszyscy Ci, którzy cenią sobie prywatność, a także intymność jaką można uzyskać dzięki żaluzji drewnianej w sypialni.

Żaluzja drewniana najczęściej montowana jest na ścianie bądź suficie, zasłaniając cała wnękę okienną.

 Szerokość maksymalna na jaką możemy wykonać żaluzje drewnianą to 270cm, a wysokość 300cm. Warto przy tym zaznaczyć, że nie zaleca się wykonywania żaluzji drewnianych o powierzchni większej niż 5m2.

W przypadku większych przeszkleń żaluzje montowane są obok siebie, z szczeliną pomiędzy nimi wynoszącą 1cm.

Należy pamiętać, że pakiet złożonej żaluzji drewnianej to około 10% jej wysokości + 7cm, więc należy się upewnić czy nad oknem jest wystarczająca ilość miejsca, aby bez problemu dało się je otworzyć.

Bogata kolorystyka żaluzji drewnianych sprawia, że można dobrać je do każdego stylu wykańczania wnętrz. Zaczynając na żaluzji drewnianej białej, idąc przez szarości, naturalne kolory drewna aż do czarnego. Żaluzja drewniana najczęściej stosowana jest z drabinką sznurkową. 

Dodatkowo może być wyposażona w drabinkę taśmową stanowiącą dodatkowy element dekoracyjny. Drabinka taśmowa standardowo jest w kolorze zbliżonym do lameli, ale łamacze schematów ucieszą się z zabawy kontrastami, gdyż jej kolor może być dowolny. Szerokość takiej drabinki to 25mm lub 38mm

Drewno jest produktem naturalnym, dlatego należy odpowiednio o niego dbać aby cieszył przez lata swoją niepowtarzalnością. Nie ma się czego obawiać, jest to niezwykle proste, ale należy wykonywać to regularnie.

 Podobnie jak w wysokogatunkowych meblach, wystarczy jedynie zetrzeć z nich kurz. Najlepiej robić to na sucho, używając specjalnej miotełki lub bardzo delikatnej ścierki, a nawet odkurzacza. 

Żaluzji nie należy moczyć ani używać mocnych detergentów, ostrych szczotek czy gąbek. Widzisz jakie to proste? Na pewno dasz radę.

Trzeba jednak zaznaczyć, że drewno to w pełni naturalny materiał, więc może się różnie zachowywać w zmiennych warunkach.
Lamele mogą ulegać zdeformowaniu w miejscach takich jak kuchnia lub łazienka, ze względu na podwyższona wilgotność oraz zmiany temperatury w pomieszczeniu. Mogą powstać delikatne odkształcenia, które są efektem naturalnym oraz nie stanowią podstaw do reklamacji.

Ale nic straconego! W dalszym ciągu żaluzje w tych miejscach będą prezentować się zachwycająco, a nawet mimo tych wad, są tam produktem niezwykle pożądanym. Jeżeli to odstrasza od montażu żaluzji drewnianej w tych miejscach, to można zastosować tam żaluzje bambusowe, które są bardziej odporne na wilgoć.