fbpx
+48600037586
biuro@roletypolskie.eu
Śledź nas na
Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe

Żaluzje bambusowe są eleganckim i luksusowym elementem aranżacji mieszkania. To właśnie one sprawiają, że w domu zaczyna panować nastrojowy i niepowtarzalny klimat. Każda z lameli (poziome listwy żaluzji) jest wyjątkowa. Nie da się ich podrobić. Każda będzie miała inne słoje, jedne dobrze widoczne inne mniej. Żaluzja bambusowa jest chropowata, co dodaje jej unikatowości, wystarczy przejechać po niej palcem aby to dostrzec. To właśnie natura sprawia, że są takie a nie inne. To tak jak drzewa, z pozoru są do siebie podobne, ale nigdy nie znajdzie się drugiego takiego samego. Ich lekkość to coś, co dostrzeżesz podczas użytkowania. Żaluzje bambusowe będą posiadać odkształcenia, różnić się kolorem. Ale takie właśnie mają być. W innym wypadku można porzucić naturalny wybór, i użyć żaluzji aluminiowych. Ale czy chcesz porzucić naturalne piękno na rzecz aluminium? Decyzję pozostawiam Tobie.

Żaluzje bambusowe dostępne są w lamelach o szerokości 50mm oraz 65mm. Szerokość lameli odpowiada za ilość promieni słonecznych jakie mają dostawać się do pomieszczenia.

Zamykając całkowicie lamele, uzyskamy praktycznie całkowite zaciemnienie, więc nikt nie będzie widzieć tego, czego nie powinien zobaczyć. Skutecznie poradzą sobie także z nagrzewaniem pomieszczeń, skupiając ciepło na sobie i nie pozwalając aby było Tobie za gorąco.

Żaluzja bambusowa montowana jest na ścianie, suficie lub we wnęce okiennej.

Szerokość maksymalna żaluzji bambusowej jaką możemy wykonać to 240cm, a wysokość 300cm.

W przypadku większych przeszkleń żaluzje montowane są obok siebie, z szczeliną pomiędzy nimi wynoszącą około 1cm.

Należy pamiętać, że pakiet złożonej żaluzji bambusowej to około 9% jej wysokości + 7cm, więc należy się upewnić czy nad oknem jest wystarczająca ilość miejsca, aby bez problemu dało się je otworzyć. Jest to szczególnie istotne podczas montażu we wnęce, gdyż komfortowe otwieranie okna może stać się niemożliwe.

Kolorystyka żaluzji bambusowych jest taka, jaka powinna być. Nie znajdzie się tutaj szalonych czerwieni, czy mocnych fioletów. Elegancka biel, delikatne szarości, drewnopodobne kolory oraz czerń idealnie pasują na żaluzje bambusowe. I w tej kwestii nic nie będziemy zmieniać.

Standardowo żaluzja bambusowa wyposażona jest w drabinkę sznurkową, jednak jest możliwość dodania dekoracyjnej taśmy drabinkowej. Jest to element wpływający jedynie (albo aż) na końcowy wygląd żaluzji.

Drabinka taśmowa może mieć szerokość 25mm, lub 38mm. Zazwyczaj kolorystycznie zbliżona jest do lamelek, ale można i zaszaleć z ciekawymi kontrastami (taśmy w innym kolorze niż lamele mogą powodować przebarwienia na lamelach)

Czyszczenie żaluzji bambusowych nie jest uciążliwe! Głownie polega to na ścieraniu z nich na sucho kurzu. Więcej na ten temat przeczytasz w zakładce o żaluzjach drewnianych klikając tutaj

Wiemy już, że żaluzje bambusowe są produktem niezwykłym. Łazienka i kuchnia natomiast są wyjątkowymi pomieszczeniami każdego domu, z wiadomych względów. Podobieństwo widać jak na dłoni, dlatego też żaluzje bambusowe idealnie tam się sprawdzą. Tu nie chodzi o samą estetykę. 

Bambus jest o wiele bardziej odporny na wilgoć niż żaluzje drewniane, przez co będzie mniej się odkształcać będąc wystawionym na taką próbę. Nie znaczy to, że się nie odkształci. W dalszym ciągu mamy do czynienia z produktem całkowicie naturalnym, lecz na pewno będzie to w mniejszym stopniu niż w przypadku klasycznych żaluzji drewnianych