fbpx
+48518146156
biuro@roletypolskie.eu
Śledź nas na
Rolety “dzień i noc”

Rolety “dzień i noc”

Ciekawym i coraz częściej wybieranym produktem do osłonięcia okien są rolety „dzień i noc”. Zyskują one coraz większą popularność dzięki swojej estetyce i wielofunkcyjności. Prezentują się atrakcyjnie na oknie oraz pozwalają stworzyć intymny klimat zarówno przy dużym, jak i mniejszym zaciemnieniu. Czym dokładnie są prezentowane rolety i jakie mają plusy?

Jak wyglądają?

Są to osłony składające się z dwóch rodzajów materiałów, ułożonych naprzemiennie i poziomo. Jeden z materiałów jest o dużej przepuszczalności światła, a drugi o mniejszej. Roleta jest tak skonstruowana, że bez problemu możemy ustawić je tak, aby dawały duże zaciemnienie. Również w drugą stronę działa to bardzo dobrze – odpowiednie ustawienie zwiększy dostęp światła do pomieszczenia bez konieczności podnoszenia ich. Utrzyma to intymność w pomieszczeniu, a dodatkowo spełni funkcję estetyczną. Bez problemu rolety „dzień i noc” zastąpią firany i zasłony jako ozdoby na okna.

Rolety „dzień i noc” występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Mowa tu zarówno o kolorach materiałów, jak i różnorodności w kasetach. W naszym sklepie ten rodzaj osłony okiennej występuje w trzech wariantach: wolnowisząca, bezinwazyjna i przyklejana. W przypadku wolnowiszących mamy do wyboru kasetę w kolorze białym lub srebrnym. Bezinwazyjne posiadają boczki do wyboru w kolorach: biały, brązowy, mahoń, orzech i złoty dąb. Ostatnie, przyklejane rolety mają kasety w kolorach takich samych: biały, brązowy, mahoń, orzech i złoty dąb. Daje nam to możliwość dopasowania osłony, której montaż będzie dla nas odpowiedni oraz której kolorystyka idealnie wpasuje się w styl pomieszczenia. Warto pamiętać, że jeśli zależy nam na większym zaciemnieniu pomieszczenia, wybierzmy ciemniejsze kolory materiału i unikajmy beży i bieli.

Co z tym montażem? Rolety wolnowiszące montowane są do ściany lub sufitu, co jest przydatne przy oknach z nawiewnikami oraz do osłonięcia większych okien. Przyklejana oraz bezinwazyjna montowane są do ramy okna i taki też rodzaj montażu polecamy do okien z zaokrąglonymi listwami przyszybowymi. Dużym plusem każdego rodzaju montażu jest fakt, że po zwinięciu rolety, nie zabiera ona światła szyby i jest niewidoczna z zewnątrz.

Wiele zalet

Rolety „dzień i noc” posiadają wiele zalet, które mogą ułatwić decyzje zakupowe i zdecydowanie się na ten produkt. Ułatwiają one regulację przepływu światła w pomieszczeniu. Przezroczyste pasy materiału wizualnie powiększają przestrzeń pokoju. Same rolety mają elegancki, a jednocześnie przytulny wygląd i taki też charakter nadają pomieszczeniom. Dzięki temu nadają się zarówno do biura, jak i do spokojnych pomieszczeń w naszym domu takich jak sypialnia. Osłony te nie zbierają dużej ilości kurzu, więc codzienna pielęgnacja jest banalnie prosta. Wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy gąbki bez potrzeby używania detergentów i szorowania. Ponadto, o czym wspominaliśmy już wyżej, ten typ rolety spokojnie może zastąpić elementy ozdobne na okno, takie jak firany. Daje nam to oszczędność produktów, czasu który musimy poświęcić na zdejmowanie, zakładanie i pranie firan ale też oszczędność pieniędzy.

Niewątpliwie warto zwrócić uwagę na produkt, jakim jest roleta „dzień i noc”. Posiada wiele zalet, które świetnie można wykorzystać w aranżacji wnętrz i odświeżeniu pomieszczeń. Gwarantujemy, że będą bardzo dobrze prezentować się na oknach.

Related Posts